Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівень.
Серед іншого, цей закон:
         вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві;
         передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу;
        запроваджує контроль директорів шкіл за виконанням заходів по протидії булінгу, розгляд заяв про випадки цькування від учнів та їх батьків.
        Нагадуємо, відтепер цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідатимуть батьки кривдника. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 гривень або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
Як захиститись та де отримати допомогу знайдете на платформі «Я МАЮ ПРАВО!»: http://pravo.minjust.gov.ua/.

Затверджено

Наказом школи №22  від 01.02.2019р.

План заходів

Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів№14  щодо протидії булінгу

Тема заходу та форма проведення

Термін проведення

Відповідальні

1.

Лютий

2.

Батьківські збори, форуми, «круглі столи»(тощо) на тему «Роз’яснення та обговорення листа МОН України від 29.01.2019  №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 №2657-VІІІ»

лютий-березень,

Класні керівники

3.

Травень

4.

Оприлюднення на веб-сайті закладу, на дошках оголошень, при проведенні інструктажів для всіх працівників закладу:

- правил поведінки здобувачів освіти в закладі освіти;

- плану заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);

- процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькуванню) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо).

До 10.02.2019

5.

Оприлюднення телефонів довіри на дошках оголошень, веб-сайті школи , зокрема:

- дитяча лінія 116 111 або -0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений президента з прав дитини 044 255 76 75;

- центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102.

До 15.03.2019

6.

Налагодити роботу психологічної служби закладу, зокрема в частині підвищення кваліфікації  практичного психолога та соціального педагога з формування вмінь та навичок щодо виявлення, протидії та попередження боулінгу (цькування)

лютий, березень

7.

Проведення виховних заходів із використанням окремих відеороликів, виготовлених за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича із підлітками, педагогічними працівниками та батьківською  громадськістю м. Києва. (Безпечна школа - Нік Вуйчич (ВІДЕО) .Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video) та рубрики  «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» для використання в профілактичній роботі в закладах освіти. Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

класні керівники

1-11кл.

8.

Проведення занять з елементами тренінгу, переглядом та обговоренням тематичних відеосюжетів  для учнів 1-11 класів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів.

Класні керівники

9.

Проведення занять з елементами тренінгу для учнів 1-11 класів щодо формування уміння управляти  власними емоціями та подолання стресу.

10.

Запровадження та проведення консультаційних годин  у практичного психолога   (скриньок довіри тощо)

лютий 2019

постійно

11.

Організація  регулярної перевірки приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування) та організацію належних заходів безпеки (спостереження за місцями  загального користування: їдальнею, коридорами, роздягальнями, ігровими та спортивними майданчиками, шкільним подвір’ям та технічними   приміщеннями)

Постійно

Лапенкова О.В. педагогічні працівники, обслуговуючий персонал

12.

Проведення зустрічей з представниками (інспекторами) з ювенальної превенції сектору превенції.

щорічно