Масляна у нашій школі

У кожного народу є свої свята і традиції, які передаються з покоління до покоління, шануються та святкуються щорічно. Одним із таких улюблених, дуже давніх слов’янських свят є Масляна.

Саме на Масляну печуть млинці, проводжають зиму, урочисто спалюють опудало Зими, щоб у гості швидше приходила красуня – Весна.

А чи знаєте ви, чому млинці саме у формі кола? Тому що це форма сонця. Наші пращури робили золотобокі млинці як символ  весняного сонця. Вважалося, що так люди кличуть до себе тепло і добрий урожай.

У нашій 14 школі Масляна проходила в останній день зими за одним з виховних напрямів ЛОДГО «Лугарі» - Дорогою до Роду. Дійство відбувалося на шкільному подвір ї. Кожен клас прикрашав  свій стіл, виставляв на нього смачні млинці з різними начинками, а також інші солодощі. Крім того, необхідно було зробити презентацію свого столу. Тому учням було над чим подумати і до чого готуватися!!

Компетентне журі визначало кращих з таких категорій: «Краще оформлення столу», «Краща презентація столу», «Найкраща страва». А вчителі фізичної культури проводили «Веселі старти», де також були справедливо визначені переможці.

Кульмінацією свята було урочисте спалення опудала Зими на спортивному стадіоні.

Учні були протягом усієї шкільної Масляної веселі, бадьорі та сповнені ентузіазму. І ми всі з нетерпінням чекаємо такого ж веселого та смачного свята наступного року!

Учасники літературно-музичного гуртка «Веселка творчості»