6 жовтня 2016 року в ЗОШ І-ІІІ ступенів №14 відбулися святкові заходи до урочистого відкриття
На цьому заході брали участь учні 4- 8 класів та вчителі української мови, класні керівники, батьки. Як і увесь український народ торкнулися серцем Шевченкових творів, пройнялися їхнім духом,тим самим виконали поетові заповіти.
Дівчата 7-8 класів виконали пісню «А ми дівчата з України», учні 4-а класу прочитали вірші, присвячені духовному батьку, творцю і рятівнику української мови – Великому Кобзареві. Учні 8 класу розповіли про заповіді українського письменника, які допомагають нам жити. 5-а клас представив «Веселкову пісню». Учні 6-а класу дали змогу прослухати вірші Тараса Шевченка, які написані чарівною, барвистою української мовою. У виконанні вчителя української мови та літератури Бєлодєд Лілії Вікторівни пролунала пісня «Дорога додому». А на завершені учениця 5-б класу станцювала «Гопака»