Масляна в нашій школі

Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м'ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

Перший млинець — свого роду символ сонця, спечений цього тижня, призначається для поминання померлих. Іноді цей млинець віддають жебракам, щоб і вони поминали померлих близьких людей.

Після останньої скоромної вечері кожен член родини бере зварене натвердо яйце, об лоба розбиває його. Розбивши таким чином яйце, треба дуже швидко переступити через поріг і вже за порогом з'їсти яйце. А робиться це для того, щоб суворий піст так само швидко минув, як людина через поріг переступила.

Загалом побожним людям цей тиждень дає можливість досхочу попоїсти напередодні суворого посту, а іншим — порозважатися досхочу.

У нашій 14 школі Масляна проходила 19 лютого. Дійство відбувалося на шкільному подвір ї. Кожен клас прикрашав  свій стіл, виставляв на нього смачні млинці з різними начинками, а також інші солодощі. Крім того, необхідно було зробити презентацію свого столу. Тому учням було над чим подумати і до чого готуватися!!!

На виручені кошти з ярмарку були придбані канцелярські товари для переселенців.

Кульмінацією свята було урочисте спалення опудала Зими на спортивному стадіоні.

Учні були протягом усієї шкільної Масляної веселі, бадьорі та сповнені ентузіазму. І ми всі з нетерпінням чекаємо такого ж веселого та смачного свята наступного року!